Jste zde

Domů

Cala Pi

Navštivte Cala Pi

Mallorca se zálivem Cala Pi
Autor: leo.laempel

V jižní části ostrova Mallorca, na území obce Llucmajor, se nachází místo Cala Pi, ve kterém žije asi 500 obyvatel. Kolem něj se rozkládá stejnojmenný záliv. Směrem na východ přechází zástavba podél pobřeží v další osadu Vallgornera. Pro návštěvu místa je ideální vypůjčit si auto, autobusové spojení sem žádné nejezdí. Ani velké supermarkety zde nečekejte, pouze malé místní obchůdky.

Cala Pi je malá, romantická skalnatá zátoka, obklopená několika malými prázdninovými resorty, které jsou částečně postaveny v maurském stylu.

Pláž Cala Pi

Cala Pi - Mallorka

Pláž Cala Pi leží 17 km jižním směrem od Llucmajor na jižním pobřeží ostrova Mallorca. Své jméno získala podle řeky Torrent de Cala Pi, která zde ústí do moře. Místo se nachází ve velmi romantické zátoce, pláž je dlouhá jen asi 45 metrů, ale široká až 140 m.

Pláž je pokrytá jemným bílým pískem, vstup do vody je tu velice pozvolný. Voda je průzračná a tyrkysově modrá, skoro jako Karibské moře. V odpoledních hodinách se pláž bohužel částečně dostává do stínu. V hlavní sezóně je tu k dispozici plavčík.

Cala Pi

Osada Cala Pi - pláž
Autor: Richard Alen

Zátoka a po ní pojmenovaná osada Cala Pi leží na jihu Mallorky. Tato oblast má asi 500 obyvatel a správně patří k městu Llucmajor. Pláž se nachází na konci fjordovitého zálivu a z parkoviště v Cala Pi se sem lze dostat po schodech. Pláž leží velmi nízko mezi skalami, proto je tu i v létě po většinu dne stín. V sezoně je střežena záchranářem.

V blízkosti moře zde na Punta de Cala Pi (mys Cala Pi) stojí strážní věž. Směrem na východ se nachází další malá osada Vallgornera.

Mallorca na Facebooku