Jste zde

Domů

Výlety

Camp de Mar

Pohled na letovisko Camp de Mar na Mallorce
Autor: jonrawlinson

Malé letovisko Camp de Mar se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Mallorca.

Leží mezi městečky Port d'Andratx a Paguera (4 km daleko), v regionu Serra de Tramuntana.

Od hlavního města Palma de Mallorca je vzdálené asi 40 km.

Původně rybářská vesnička se v posledních letech přeměnila na oblíbenou turistickou destinaci.

Costa dels Pins

Costa dels Pins (de los Pinos) se nachází na východním pobřeží ostrova Mallorca, na severním konci zálivu Cala Millor.

Idylické místo je poměrně hodně ukryté v hustém borovém lese. Nachází se před členitým skalnatým pobřežím u osamocené písečné pláže Platja d`es Rivell.

K letovisku se dostanete od místa Son Servera nebo od golfového hřiště Pula po značené pobřežní příjezdové cestě. Další trasa je možná i po pobřežní silnici přes Cala Bona.

Santa Maria del Camí, 2. část

Mallorská Santa Maria del Camí s kostelem

U náměstí Plaça de la Vila stojí kostel La Esglesia parroquial, který byl z části dokončen roku 1718 a je příkladem barokní éry na Mallorce. V roce 1737 byly dokončeny loď a kaple a v roce 1751 se začalo pracovat na zvonici.

Pollença a památky, 3. část

Muzeum Martí Vicenç

Dům a muzeum Dionísa Bennàssara podporuje stejnojmenná nadace, nazvaná po významném umělci z ostrova Mallorca. Nadace má jasný cíl, zachovat pro společnost a pro všechny ty, kteří se zajímají o kulturní dědictví dílo tohoto malíře.

Muzeum se nachází v budově ze 17. století a návštěvníkům také ukazuje, jak se odehrával každodenní život v typickém mallorském domě. Je zde také uchováno mnoho osobních věcí, které malíř shromáždil během svého života.

Felanitx

Felanitx - okolní městečka
Autor: GrumpyWolf

Staré a dosud poměrně klidné městečko Felanitx se nachází ve vnitrozemí, asi 10 kilometrů od jihovýchodního pobřeží ostrova Mallorca. Je vzdálené asi 50 km od hlavního města Palma de Mallorca a žije zde kolem 10 tisíc obyvatel. Obec se rozprostírá na čtyřech kopcích na okraji Serra de Llevantu. Místo bylo založeno Araby a poměrně brzy se stalo centrem výroby felanitského azuleja (keramické kachličky).

Vesnička Cala Figuera

Rybářská vesnička Cala Figuera
Autor: SeaDave

Cala Figuera je jednou z nejromantičtějších a nejzachovalejších rybářských vesnic na ostrově Mallorca. Tato vesnička patří k obci Santanyi v regionu Migjorn a nachází se asi 60 km jihovýchodně od hlavního města Palma de Mallorca na jižním pobřeží. Žije zde kolem 600 - 700 obyvatel.

První zmínka o místě pochází z roku 1306. Na konci 19. století zde vznikly první obytné domy a v roce 1938 byl postaven první kostel, který se nachází v centru, ale je bohužel využíván jako turistická restaurace.

Stránky

Mallorca na Facebooku