Jste zde

Domů

Cala Santanyi

Pláž Cala Santanyi

Mallorská pláž Cala Santanyi
Autor: albarcam

Ten nejjemnější bílý písek, širokou nabídku služeb a nádherné okolí s domy a zelenou přírodou – to vše nabízí pláž Cala Santanyi.

Stejnojmenné malé letovisko je umístěné v překrásné zátoce na ostrově Mallorca. Je zde několik hotelů, restaurací i obchodů. Nachází se v nejzazší oblasti jihovýchodní části ostrova, asi 3,5 km jižně od Cala Figuera a 10 km jihozápadním směrem od letoviska Cala d´Or.

Zátoka se zařezává hluboko do pevniny a je obklopen skálami porostlými pěknou zelení. Přímo u vody stojí bílomodré domečky a přístřešky pro lodě.

Cala Santanyi - informace

Cala Santanyi - Mallorka

Cala Santanyi není pouze jméno zálivu vhodného pro koupání v jihovýchodní části ostrova Mallorca, ale také relativně malé místo, které náleží k obci Santanyi. Samotná obec leží několik kilometrů směrem dále do vnitrozemí. Najdete ji směrem na západ od rybářské vesnice Cala Figuera.

Cala Santanyi

Cala Santanyi s písečnou pláží

Cala Santanyi je malá osada na jihu Mallorky, pojmenovaná po zdejší zátoce. Cala Santanyi patří do správy města Santanyi, které ale leží několik kilometrů dále. V posledních letech vyrostlo okolo místní pláže mnoho prázdninových domů a menších hotelů. Samotná pláž je velmi široká, proto je vhodná i pro různé sportovní aktivity. V letní sezóně na pláž dohlíží záchranář. Blízké parkoviště nabízí dostatečné množství míst k parkování.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

20.03.2018 - 10:00

Heavy rainNorthwest, Strong breeze, 12.8 m/s8°C

4.0 mm srážek

Tlak: 1004.1 hPa

Palma de Mallorca

20.03.2018 - 11:00

Heavy rainNorthwest, Moderate breeze, 6.4 m/s8°C

1.0 mm srážek

Tlak: 1006.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.