Jste zde

Domů

Cala Millor

Punta de n’Amer

Poloostrov Punta de n’Amer

Es Castell de Sa Punta de n’Amer (pevnost Punta de n'Amer nebo také jen Es Castell či Castell de n'Amer) je opevněná věž ze 17. století, na východním pobřeží španělského Baleárského ostrova Mallorca. Nachází se na poloostrově Punta de n'Amer v oblasti Sant Llorenç des Cardassar, asi deset kilometrů jihovýchodně od stejnojmenného města.

Navštivte Cala Millor

Mallorca a Cala Millor

Letovisko Cala Millor se nachází na východním pobřeží ostrova Mallorca, na území obcí Son Servera a Sant Llorenç. Leží asi 60 km od hlavního města Palma de Mallorca a 20 km od Manacoru. Na ploše 42,56 km² zde žije přes 5 tisíc obyvatel.

Cala Millor se koncem 50. a počátkem 60. let minulého století otevřelo cestovnímu ruchu a rozvoj turismu zde od té doby neustále roste. Městečko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na ostrově a jednou z nejznámějších v zemích západní Evropy.

Cala Millor

Cala Millor

Cala Millor patří mezi nejoblíbenější turistická letoviska ve východní části ostrova Mallorca. Leží přibližně 20 kilometrů severovýchodně od Manacoru. Správně patří letovisko do obvodu dvou měst – Son Servera na severu a Sant Llorenç des Cardassar na jihu.
Cala Millor je opravdovým centrem turistů, zátoka je kompletně zastavěna hotely. V jižní části letoviska se nacházejí relativně modernější zařízení.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

22.05.2018 - 13:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 3.3 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.6 hPa

Palma de Mallorca

22.05.2018 - 11:00

Partly cloudyWest-southwest, Light breeze, 1.8 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.