Jste zde

Domů

Cala Figuera

Vesnička Cala Figuera

Rybářská vesnička Cala Figuera
Autor: SeaDave

Cala Figuera je jednou z nejromantičtějších a nejzachovalejších rybářských vesnic na ostrově Mallorca. Tato vesnička patří k obci Santanyi v regionu Migjorn a nachází se asi 60 km jihovýchodně od hlavního města Palma de Mallorca na jižním pobřeží. Žije zde kolem 600 - 700 obyvatel.

První zmínka o místě pochází z roku 1306. Na konci 19. století zde vznikly první obytné domy a v roce 1938 byl postaven první kostel, který se nachází v centru, ale je bohužel využíván jako turistická restaurace.

Cala Figuera

Cala Figuera - Mallorka

Vesnička Cala Figuera leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Mallorca, ve stejnojmenné zátoce. Je součástí obce Santanyí, dříve byla také jejím přístavem. Při procházce po vesničce můžete potkávat stále více a více turistů, i když jich je tady na mallorské poměry stále poměrně málo.

Důvody jsou hned dva, chybějící velké hotelové komplexy a také vlastní pláž. A tak si mohla Cala Figuera uchránit mnoho ze svého půvabu, a zůstat i nadále atraktivním cílem pro výlety.

Cala Figuera

Cala Figuera - přístav s loďkami

Cala Figuera je částí města Santanyi a je známá především díky svému malebnému přístavu, který lze pěšky celý obejít a udělat si tak příjemný výlet. Cala Figuera nemá svou vlastní pláž, proto zde chybí velké hotely, a proto zde také potkáte nezvykle málo turistů. Díky tomu si ale toto místo mohlo zachovat mnoho ze svých tradic a historie.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

22.05.2018 - 13:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 3.3 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.6 hPa

Palma de Mallorca

22.05.2018 - 11:00

Partly cloudyWest-southwest, Light breeze, 1.8 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.