Jste zde

Domů

Pollença

Pollença a památky, 3. část

Muzeum Martí Vicenç

Dům a muzeum Dionísa Bennàssara podporuje stejnojmenná nadace, nazvaná po významném umělci z ostrova Mallorca. Nadace má jasný cíl, zachovat pro společnost a pro všechny ty, kteří se zajímají o kulturní dědictví dílo tohoto malíře.

Muzeum se nachází v budově ze 17. století a návštěvníkům také ukazuje, jak se odehrával každodenní život v typickém mallorském domě. Je zde také uchováno mnoho osobních věcí, které malíř shromáždil během svého života.

Pollença a památky, 2. část

Svatyně Puig de María, ostrov Mallorca

Na vrcholku hory El Calvari byla postavena v letech 1795 - 1799 půlkruhová apsida stejnojmenné kaple, mírně elipsovitého tvaru. Abyste se dostali až nahoru, je zapotřebí zdolat více než 365 schodů.

Nahoře si jistě užijete neobyčejně krásný panoramatický výhled na městečko Pollença. Uvnitř kaple zase spatříte skupinu soch ze 14. století - ukřižovaného Krista s Pannou Marií u svých nohou.

Velmi starý most, který je znám pod označením "Římský most", se využívá k překročení řeky Sant Jordi.

Pollença a památky, 1. část

Pollença - klášter Santo Domingo

Město Pollença na Mallorce nabízí milovníkům historie mnoho památek. Jako první jmenujme farní kostel Nuestra Seňora de los Ángeles. Je to významná budova, kolem níž město od 13. století, po ovládnutí Mallorky Katalánci, rostlo.

Byla postavena v roce 1236 a roku 1240 byla biskupem předána Řádu templářských rytířů. Po zrušení tohoto řádu patřil farní kostel až do 19. století Špitálnímu řádu svatého Jana z Jeruzaléma (San Juan de Jerusalén).

Pollença

Pollença

Město Pollença (kastilsky Pollensa) se nachází na severu baleárského ostrova Mallorca, žije zde asi 9 tisíc obyvatel. Hlavní město Palma de Mallorca je vzdálené asi 60 km. Obyvatelstvo oblasti Pollensa je soustředěno do 3 míst: stejnojmenného hlavního města sedm kilometrů od pobřeží, turistického letoviska Port de Pollença v zátoce Pollensa a Cala Sant Vicenç ve stejnojmenné zátoce na severním pobřeží. Městská oblast o rozloze 150 km² zahrnuje i celý poloostrov Formentor.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

25.05.2018 - 23:00

FairSouth, Light breeze, 3.0 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.8 hPa

Palma de Mallorca

25.05.2018 - 23:00

Partly cloudySoutheast, Light air, 1.2 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.9 hPa

Předpověď počasí na yr.no.