Jste zde

Domů

Vnitrozemí

Bunyola

Ulička v městečku Bunyola, Mallorca
Autor: Joe Frisino

Bunyola (kastilsky Buñola) je malé městečko na severozápadě Baleárského ostrova Mallorca.

Od hlavního města Palma je vzdálené asi 20 km, stejně jako od pobřeží s nejbližšími plážemi.

Dostanete se sem dobře jak autem po rychlostní silnici Palma de Mallorca - Sóller, tak i nostalgickou železnicí Ferrocarril de Sóller.

Vesnička Alquería Blanca

Alquería Blanca a nedaleký klášter Santuari de la Consolacion

Vesnička Alquería Blanca je obklopena krásnou přírodou a leží v kopcovité krajině jihovýchodní části ostrova Mallorca. Tato obec je součástí obce Santanyi a zachovala si až dodnes svůj arabský původ a zemědělský charakter. Alquería Blanca je vzdálená od hlavního města Palma de Mallorca vzdálená cca 50 km, má necelý tisíc obyvatel, kteří vynikají otevřenou pohostinností.

Llubí, 2. část

Llubí - jeden z větrných mlýnů

Zajímavou památkou v Llubí je farní kostel Sant Feliu. Přední část dnešního kostela, až po pátou kapli, pochází z poloviny 17. století. V roce 1650 byla dokončena stavba střechy. Mezi lety 1870 a 1888 došlo k rozšíření hlavní lodě na dnešní rozměry. Není to tak dávno, co byly obnoveny obě apsidy (výklenky) a oltář, a také dvě rozetová okna a čtyři velká okna z vícebarevného skla. Slavnostní vysvěcení kostela se konalo dne 11. října 1992.

Llubí, 1. část

Mallorka - obec Llubí

Obec Llubí se nachází asi 40 km od hlavního města Palma de Mallorca, žijí zde asi 2 tisíce obyvatel. Silnice z města Inca do Llubí vede zvláštní krajinou regionu Pla de Mallorca. Horská bystřina Vinagrella protéká velkou částí této oblasti a zajišťuje, že tamní vegetace zůstává stále svěží a lesy na pravé i levé straně silnice tvoří husté porosty borovic a dubů skalních.

Alaró

Alaró - náměstí
Autor: Kakadu

Horská obec Alaró se nachází severozápadně (asi 24 km) od hlavního města Palma de Mallorca, na jižním úpatí pohoří Serra de Tramuntana. Žije zde něco přes 5 tisíc obyvatel. Okolí Alarósu sestává především z dubových a piniových lesů, je to krásné místo pro turistické trasy.

K obci patří osm horských vrcholků, z nichž nejvyšší je Puig de Sa Font Fresca (836 m) a nejnižší Puig Ventós (274 m).

Santa Eugénia

Mallorka - obec Santa Eugénia

Santa Eugénia je nejvýchodnější obcí město mallorského regionu Pla de Mallorca. Nachází se přibližně 22 km od hlavního města Palma de Mallorca, v nadmořské výšce 149 metrů, a žije zde kolem 1,5 tisíce obyvatel. Podobně jako v jiných vesnicích této oblasti je i místní krajina plná kontrastů rozlehlých plání a malých kopečků.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

21.07.2018 - 23:00

Clear skyEast-southeast, Gentle breeze, 3.8 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.4 hPa

Palma de Mallorca

21.07.2018 - 23:00

Clear skyEast, Light breeze, 3.2 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.