Jste zde

Domů

Colònia de Sant Jordi

Colònia de Sant Jordi a pláže

Colònia de Sant Jordi je malé letovisko poblíž jižního cípu ostrova Mallorca, mysu Cap de Ses Salines. Letovisko vzniklo z původně rybářské vesnice. Nacházejí se zde větší hotely, to ale místu na klidu neubírá. Středem letoviska je přístav a pláž Sa Platja Es Port, kde také leží většina útulných restaurací a malých obchodů. Z přístavu se návštěvníci mohou vydat lodí na nedaleký ostrov Cabrera, který je přírodní rezervací.

Colonia de Sant Jordi - informace

Colonia de Sant Jordi - Mallorka

V nejjižnější části ostrova Mallorca, na území obce Ses Salines, leží prázdninová oblast Colonia de Sant Jordi, která má téměř 3000 obyvatel. Původně bylo místo rybářskou vesnicí, dnes ale tomuto místu dominují převážně hotelová zařízení.

Colonia de Sant Jordi

Pohled na přístav v letovisku Colonia de Sant Jordi

Osada Colonia de Sant Jordi leží na jihu Mallorky a patří do správy města Ses Salines. Původně byla rybářskou osadou, dnes je ale oblíbeným turistickým letoviskem s velkým množstvím hotelů. V osadě samotné žádná pláž není, ale kousek dále směrem na sever se rozkládá kilometry dlouhá pláž Es Trenc, která patří mezi nejhezčí na Mallorce. Západně od Sant Jordi jsou ještě další dvě pláže – Platja des Dolc a Platja des Carbo.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

22.05.2018 - 13:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 3.3 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.6 hPa

Palma de Mallorca

22.05.2018 - 11:00

Partly cloudyWest-southwest, Light breeze, 1.8 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.