Jste zde

Domů

Sineu

Sineu a zajímavosti, 2. část

Jeden z větrných mlýnů v Sineu na Mallorce
Autor: Joe Frisino

Kdo dostane opravdu hlad, může si zajít do útulného a malebného podniku Celer C `an Font na horním náměstí. Mají tam výtečnou kuchyni ostrova Mallorca. Mezinárodní jídla si zase můžete objednat v restauraci Son Cleda u východu z dolního náměstí.

Centrální poloha městečka Sineu z něj činí velice zajímavou destinaci i pro ubytování turistů. Převážně zde ale stojí jen malé městské hotely. Poměrně levné ubytování je nad restaurací v hotelu Celer C`an Font.

Sineu a zajímavosti, 1. část

Sineu a farní kostel Mare de Deú dels Ángels

Město Sineu má tu výhodu, že se nalézá skoro přesně uprostřed ostrova Mallorca, a že je se zbytkem ostrova propojeno kratšími i delšími silnicemi. Skutečně dobré jsou silnice do hlavního města Palma (30 km), do letovisek Inca (15 km) a Manacor (22 km).

Sineu, 2. část

Nejvýznamnějším svátkem v obci je svátek Sant Antoni, který se slaví 17. ledna. V noci před oslavou tu pořádají populární foguerons, "táborák" v ulicích s grilováním klobásek.

Fest de Sant Marc je pak oslavou místního svatého patrona s tradičními pokrmy z hlemýžďů. 15. srpna se slaví den Nostra Senyora de l'Assumpció a při této příležitosti bývá i srpnový velký trh.

Sineu, 1. část

Mallorka - Sineu

Už na příjezdové cestě z hlavního města Palma de Mallorca do Sineu si návštěvníci jistě povšimnou zvláštního polohy této obce ve vnitrozemí ostrova, která se také označuje jako Camino Viejo de Sineu. Leží u známé silnice, která je vlastně jediným spojením s Palmou (asi 35 km), aniž by protínala nějakou jinou obec.

Při vašem příjezdu budete asi poněkud překvapeni vzhledem městečka, jehož průčelí domů přímo evokuje vzpomínky na středověkou a šlechtickou Mallorcu, částečně venkovské prostředí se střízlivým a prapůvodním životem na Mallorce.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

22.05.2018 - 13:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 3.3 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.6 hPa

Palma de Mallorca

22.05.2018 - 11:00

Partly cloudyWest-southwest, Light breeze, 1.8 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.