Jste zde

Domů

Capdepera

Capdepera

Mallorca a městečko Capdebera
Autor: Fotero

Městečko Capdepera s pár tisíci obyvateli leží v blízkosti východního pobřeží ostrova Mallorca, hned u silnice MA-15 vedoucí z hlavního města Palma de Mallorca přes obce Manacor a Artà. Vzdálenost z Arty je cca 6 km, z Palmy asi 70 km.

Je také hlavním městem stejnojmenného okresu, ke kterému patří další místní části, například letoviska Cala Rajada, Font de Sa Cala, Canyamel, Cala Mesquida anebo Cala Lliteras.

Font de Sa Cala

Mallorca, Font de Sa Cala
Autor: MrFelix

Místo Font de Sa Cala leží na východě ostrova Mallorca. Je jednou z městských částí Capdepery a leží jižně od obce Cala Rajada, která také patří do správy města Capdepera. S Font de Sa Cala sousedí na jihu letovisko Canyamel, které je od něj odděleno horským pásmem.
V místě je mnoho hotelů, apartmánů a prázdninových domů, které většinou stojí podél pláže v malém zálivu.

Canyamel

Canyamel, Mallorca - moře a zátoka

Obec Canyamel leží asi 6 kilometrům jižně od Cala Rajady na severovýchodě Mallorky a stejně jako Cala Rajada patří do správy města Capdepera. Disponuje malou pláží, která je vhodná pro rodiny s dětmi.
Canyamel nabízí několik turistických atraktivit. Za návštěvu stojí jeskyně Artà (Coves d’Arta) a Torre de Canyamel, obranná věž ze 13. století.

Pláž Cala Mesquida

Mallorca - jedna z písečných pláží Cala Mesquida

Cala Mesquida je pláž na severovýchodě ostrova Mallorca. Jsou zde postaveny hotely a apartmány. Místo patří správně k městu Capdepera.
Pláž je dlouhá asi 300 metrů a jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky. Pláž se zde pak mění v nádhernou krajinu s písečnými dunami, která přímo vybízí k procházce. Návštěvníci by ale měli být velmi opatrní a ohleduplní k místní fauně a flóře. Za návštěvu také stojí koňská farma, kde si lze vyzkoušet jízdu na koních a ponících. Především v letní sezóně je zde velké množství turistů.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

21.07.2018 - 23:00

Clear skyEast-southeast, Gentle breeze, 3.8 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.4 hPa

Palma de Mallorca

21.07.2018 - 23:00

Clear skyEast, Light breeze, 3.2 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.