Jste zde

Domů

Příroda

Sa Pobla, 1. část

Mallorca - část města Sa Pobla

Malé městečko Sa Pobla leží v severovýchodní části ostrova Mallorca, asi 4 km od města Muro a 40 km od hlavního města Palma de Mallorca. Se svými cca 11 obyvateli je dnes moderním a dynamickým městem, ležícím v úrodném vnitrozemí zálivu Alcúdia.

Pro turisty toho nemá moc co nabídnout, a je tak jedním z mála míst, které zůstalo z velké části nedotčené turistickým ruchem. Je to přesně to pravé místo pro nezávislé cestovatele, kteří chtějí vidět typické baleárské místo.

Přírodní park s’Albufera

Přírodní park s’Albufera
Autor: djblock99

Parc natural de s’Albufera de Mallorca je přírodní chráněná oblast na severovýchodě ostrova Mallorca, v regionu Plà de Mallorca. Rozprostírá se mezi letovisky Alcúdia a Can Picafort. Tento přírodní park je nejdůležitějším mokřadem na celých Baleárských ostrovech.

Název s’Albufera (al-buhayra) je slovo arabského původu a znamená "laguna". Již od dob středověku, po ovládnutí Katalánci, existuje mnoho důkazů o využívání oblasti k lovu a rybolovu. Tato výsada byla obecně poskytována pouze králi a šlechtě, kteří lovili zdejší vodní ptáky za pomoci jestřábů.

Campanet

Campanet - kaple Sant Miquel

Campanet je malé městečko, které se nachází na severu baleárského ostrova Mallorca. Od hlavního města Palma de Mallorca je vzdálené asi 40 km a žije zde kolem 2 500 obyvatel. K obci patří ještě malá osada Ullaró s přibližně 20 obyvateli.

Městečko Calvia

Část městečka Calvia

Městečko Calvia se nachází na jihozápadě ostrova Mallorca, žije zde přes 2 tisíce obyvatel. Hlavní město Palma de Mallorca je vzdálené přibližně 20 km směrem na východ. Celá oblast kolem obce je bezesporu jednou z nejpopulárnějších destinací na Mallorce díky příjemnému podnebí a velké nabídce hotelů a jiných rekreačních zařízení, a to jak v létě, tak i v zimě.

Andratx

Andratx - přístav
Autor: Hilts uk

Obec Andratx se nachází v jihozápadní části Baleárského ostrova Mallorca. Rozloha městečka je cca 81 km², počet obyvatel kolem necelých 6 tisíc. Od hlavního města Palma de Mallorca je vzdálené přibližně 28 kilometrů. Celá obec zahrnuje ještě Port d'Andratx, S'Arraco, Sant Elm a Camp de Mar.

Městečko Son Serra de Marina

Son Serra de Marina

Son Serra de Marina je malé městečko na severovýchodě ostrova Mallorca, které je tvořeno převážně rodinnými a prázdninovými domy. Velké hotely a diskotéky byste zde hledali marně. Odpovídá tomu i zdejší méně rozvinutá turistická infrastruktura, pokud nepočítáme několik zdejších restaurací.

Odbočka k městečku se nachází zhruba uprostřed silnice mezi Can Picafortem a Artou. Mezi těmito místy vede široká silnice C712, která je v dobrém stavu.

Stránky

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

22.05.2018 - 13:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 3.3 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.6 hPa

Palma de Mallorca

22.05.2018 - 11:00

Partly cloudyWest-southwest, Light breeze, 1.8 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.