Jste zde

Domů

Cala d’Or

Pláž Cala Mondrago

Mallorka - zátoka a pláž Cala Mondrago
Autor: Random_fotos

Cala Mondrago leží ve stejnojmenné zátoce, v blízkosti velkého letoviska Cala d’Or na jihovýchodním pobřeží ostrova Mallorca. Překrásná pláž tohoto letoviska je 75 metrů dlouhá a asi 60 metrů široká. Je malebně obklopená piniemi a skalami.

Pláž, která je známá také pod jménem Cala de sa Font de n’Alis, přitahuje návštěvníky svým jemným pískem. Vstup do moře je pozvolný, voda je průzračná a střídavě se leskne v různých odstínech modré a zelené barvy.

Cala d’Or a pláže

Cala d´Or - jedna z pláží
Autor: Gert Mewes

Cala d’Or je překrásné letovisko, domy jsou nízké, bílé a na pohled velice pěkné. Centrum letoviska je lákavé a v letních měsících velmi živé. Na pěších zónách je velký počet obchodů, barů a restaurací, které z části nabízejí i mezinárodní kuchyni.
Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova Mallorca, místo v překladu znamená "Zlatá zátoka" a nabízí hned pět krásných pláží - Cala d’Or, Cala Gran, Cala Esmeralda, Cala Ferrera a Cala Serena.

Cala d´Or - informace

Cala d´Or se nachází v jihovýchodní části ostrova Mallorca a stejně jako většina míst na pobřeží Mallorky, i toto letovisko se rozvinulo teprve v "nedávných" letech. Zvláště potěšující na tom ale je, že díky zachování místní architektury zůstalo toto místo ušetřeno moderních stavebních prohřešků, v podobě betonových "monster".

Cala d’Or

Obec Santanyi - náměstí
Autor: Random_fotos

Letovisko Cala d’Or leží směrem na jihovýchod od města Palma de Mallorca. Je proslulé především díky zachovalým tradičním stavbám s bílou omítkou.
Větší část Cala d’Or patří pod obec Santanyi a malý kousek na severu patří k městu Felanitx. Pro řidiče je velmi obtížně vyznat se ve změti zdejších jednosměrek, které jsou navíc velmi úzké. Tento systém jednosměrných ulic nutí řidiče k mnoha objížďkám a dělá tak místo větší, než ve skutečnosti je.

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

22.05.2018 - 13:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 3.3 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.6 hPa

Palma de Mallorca

22.05.2018 - 11:00

Partly cloudyWest-southwest, Light breeze, 1.8 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.