Jste zde

Domů

Jídlo a pití

Návštěva Binissalemu

Městečko Binissalem se nachází ve vnitrozemí ostrova Mallorca.

Rozkládá se asi 20 kilometrů od hlavního města Palma de Mallorca, v nadmořské výšce 139 metrů.

Název pochází z arabského názvu Banu Salam nebo Banu Salim, což znamená něco jako "Synové míru" nebo "Synové Salimu".

Největšími uměleckými poklady v celé oblasti jsou nepochybně budovy v samotném městečku.

Jejich velká část, včetně místních vinných sklepů, je postavena z místního kamene.

Pláž Platja den Repic

Mallorský přístav Port de Sóller
Autor: JeanM1

Pláž Platja den Repic najdete na severozápadním pobřeží španělského Baleárského ostrova Mallorca. Tato 350 metrů dlouhá a 30 metrů široká pláž z kamínků a písku se nachází v městečku Port de Sóller, u pobřežní silnice Passeig de sa Platja.

Platja den Repic se rozkládá na jižní straně zátoky Badia de Soller, přírodního přístavu mezi mysem Cap Gros a malým poloostrovem Racó de Santa Caterina s výběžky Punta de sa Creu a Bufador.

Dovolená v Can Pastille, 2. část

Plážová promenáda je určena k pohodovým pěším procházkám, ale můžete tady projíždět i na kole nebo třeba na kolečkových bruslích. Příjemnou procházku nebo výlet na kole tady můžete uskutečnit z El Arenalu až do hlavního města Palma de Mallorca.

Samotná pláž letoviska Can Pastilla je dobře udržovaná a uklízí se každý den. Jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky (za poplatek) a každé Balneario je vybaveno toaletami. Silnice jsou úzké a domy jsou postaveny hustě vedle sebe.

Portals Nous, 2. část

Mallorský přístav v Portals Nous
Autor: fishsleepin

Legenda k názvu místa říká, že král Jaime I. si zde chtěl po dobytí ostrova odpočinout a pojíst chlebovou polévku s olivami a česnekem. Po jídle zvolal mallorskou řečí: "Bé hem dinat", což v překladu znamená, že se dobře najedl. Jiné teorie naznačují, že jméno regionu pochází z arabštiny, ve které výraz "Ben-hijo de" znamená "Syn někoho".

Porreres, 2. část

Porreres - okolní krajina

V obci bylo během španělské občanské války (1936 - 1939) mnoho mrtvých, kromě Palmy a Manacoru to bylo totiž místo, kde byla popravena většina stoupenců republiky.

Obyvatelé Porreres jsou také pověstní svou rozhodností a odvahou, s jakými sledují své cíle, jichž také po čase dosáhnou. Jejich charakterové vlastnosti se také projevily ve slavném povstání v předminulém století, kdy opravili za jeden jediný den celou cestu až na nedaleký kopec.

Vesnička Cala Figuera

Rybářská vesnička Cala Figuera
Autor: SeaDave

Cala Figuera je jednou z nejromantičtějších a nejzachovalejších rybářských vesnic na ostrově Mallorca. Tato vesnička patří k obci Santanyi v regionu Migjorn a nachází se asi 60 km jihovýchodně od hlavního města Palma de Mallorca na jižním pobřeží. Žije zde kolem 600 - 700 obyvatel.

První zmínka o místě pochází z roku 1306. Na konci 19. století zde vznikly první obytné domy a v roce 1938 byl postaven první kostel, který se nachází v centru, ale je bohužel využíván jako turistická restaurace.

Stránky

Mallorca na Facebooku

Alcúdia

25.05.2018 - 23:00

FairSouth, Light breeze, 3.0 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.8 hPa

Palma de Mallorca

25.05.2018 - 23:00

Partly cloudySoutheast, Light air, 1.2 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.9 hPa

Předpověď počasí na yr.no.